KONŠTRUKCIA

Obložkové zárubne ZLOMEK sú určené pre jednokrídlové aj dvojkrídlové dvere otočné, posuvné, skladacie, alebo pre obklad otvoru bez dverí. Zárubne sa osadzujú po dokončení stavebných otvorov, teda po zhotovení omietok, malieb, obkladov, položenie podlahovej krytiny vrátane plávajúcich podláh a kobercov.Možno ich použiť pre klasické murivo, alebo sadrokartónové konštrukcie od šírky 70mm. Sú vyrábané v normovaných, popr. atypických rozmeroch. V kombinácii s dverovým krídlom tvoria zvukovo izolačnú bariéru. Zárubne je možné dodať aj s protipožiarnou odolnosťou EI 30, EW 30.

Technické parametre zárubne

Zárubne sú vyrábané v normovaných, popr. atypických rozmeroch. Štandardné rozmery sa riadia podľa STN: 600 900 (1100) / 1970 mm pre jednokrídlové a 1250 1850/1970 mm pre dvojkrídlové dvere. V prípade iných rozmerov vyrobíme zárubňu podľa požiadavky. Šírky ostenia sú vyrábané po 5 mm, od 60 mm do 1200 mm z jedného kusu.

Konštrukcia zárubne

Konštrukcia zárubne je tvorená stredovými dielcami hrúbky 22mm a obložkami hrúbky 18 a šírky 60 mm. Tieto dielce sú vyrobené z prvotriednej drevotrieskovej dosky, ofrézované a povrchovo upravené. Zárubňa je osadená protiplechom, ktorý je okrem štandardného pripevnenia do obložky naviac pripevnený do stredového dielca a tým zabezpečuje zvýšenú odolnosť proti vyrazeniu. Pre bezproblémovú a tichú funkčnosť dverí je zárubňa vybavená tromi závesmi s plastovými čapmi v povrchovej úprave nikel. Mäkké dovieranie dverí do zárubne zaručuje celoobvodové tesnenie. Vybrané materiály a mohutnejšie konštrukcie zárubne garantujú jej pevnosť a stabilitu.

 

Protiplech je okrem štandardného priskrutkovania do obložky naviac pripevnený do stredového dielca zárubne. Je tak vysoko odolný voči vyrazeniu.

Veľmi kvalitné púzdra závesov, ktoré zaručujú maximálnu presnosť kolmosti a umiestnenia závesu. Sú zapustené v obložke. Vďaka dvojstupňovému vŕtaniu nie je z pohľadovej strany viditeľný obvod puzdra, čo ocenia predovšetkým nároční zákazníci so zmyslom pre detail. Pre tichú funkčnosť dverí je záves vybavený plastovým čapom.

Excentrické spojovacie kovanie a systém klipu pre spevnenie konštrukcie zaručujú u zárubne presnosť spojov, jej pevnosť a tuhosť.

Kontaktujte nás

Potrebujete poradiť alebo požiadať o cenovú ponuku? Neváhajte nás kontaktovať, náš skúsený tím je tu pre Vás!